توضيحات پروژه

گندم

اطلاعات دقیقی نسبت به خاستگاه اولیه گندم در دست نیست اما به نظر می‌آیدکه برای اولین بار ۸۰۰۰سال قبل از میلاد مسیح گندم در جنوب غربی آسیا کشت می شده است.امروزه گندم یکی از مهمترین غذاهای مردم دنیا است.گندم سفت که از آن در تهیه نان و پاستا استفاده می‌شود دارای بیشترین مقدار پروتئین است و گندم نرم که از آن در تهیه کیک و بیسکویت استفاده می‌شود حاوی کربوهیدرات،ویتامین‌ها ومواد معدنی است.میزان پروتئین‌ها،ویتامین‌ها ومواد معدنی است.میزان پروتئین‌ها،ویتامین‌ها،مواد معدنی و فیبر موجود در محصولات تهیه شده از گندم با توجه به میزان سبوگیری از آنها متفاوت است.بعلاوه میزان سلنیوم موجود در آردها با توجه به منطقه رویش آن تغییر می کند.

چه مقدار گندم مصرف کنیم؟ ۱۰۰گرم آرد غلات سبوس دار تامین کننده بیش از نیمی از نیاز فیبر روزانه بالغین است.

گندم در نان: در برخی کشورها آرد سفید گندم را با کلسیم وآهن غنی می کنند تا ارزش غذایی آن معادل آرد کامل یا سبوس دار گردد.آرد سفیدی که بای تهیه نان در کانادا و آمریکا استفاده می شود دارای مقادیر خوبی سلنیوم است.

انتخاب ونگهداری گندم

آرد گندم را باید در مقادیر کم تهیه نمود و سریع مصرف کرد.آرد را باید در ظروف تمیز،در دار و در جای خشک و خنک نگهداری کرد.

ویژگی‌های شفابخشی گندم

مصارف سنتی: غالبا در کشورهای شرقی از گندم برای تنظیم عمل کلیه استفاده می‌کنند. همچنین معتقدند گندم برای تغذیه ذهن،کمک به حفظ آرامش و تمرکز خصوصا در افرادی که دچار بی‌خوابی وتحریک پذیری بیش از حد در دوران یائسگی هستند بسیار مفید است. از گندم برای درمان تپش قلب نیز استفاده می شود.گفته می شود گندم به درمان ادرار شبانه کودکان وهمچنین درمان اسهال و تعریق بیش از حد کمک می کند.

فواید خاص گندم

سرطان‌کولون: نتایج حاصل از مطالعات نشان می‌دهند که صد درصد محصولات تهیه شده از گندم کامل انسان را در برابر ابتلا به سرطان‌کولون محافظت می‌کنند.این خاصیت ناشی از وجود فیبر نامحلول در سبوس گندم است.در واقع چون فیبر نامحلول در روده کوچک هضم نمی‌شود،این مواد به صورت دست                                                              نخورده و هضم نشده وارد کولون می شوند وباعث افزایش توده مدفوع وافزایش سرعت خروج مدفوع از کولون می شوند.بنابراین مواد سرطان‌زا مدت کمتری با دیواره کولون تماس خواهند داشت واز این رو احتمال ابتلا به سرطان کاهش می‌‌یابد.از طرفی باکتری های کولون با تخمیر سبوس گندم و تولید اسیدهای چرب کوتاه زنجیر باعث افزایش اسیدیته کولون،کنترول تقسیم سلولی و ترمیم DNA می‌شوند و فرد را در برابر ابتلا به سرطان کولون تا حدی مقاوم می‌کنند.

سرطان سینه و گندم

صد درصد محصولات تهیه شده از گندم کامل می توانند به کاهش خطر بروز سرطان سینه کمک کنند.این خاصیت تا حدی مربوط به وجود فیتواسترول‌ها، استروژن‌های گیاهی است که می‌توانند عمل هورمون استروژن انسانی را در بدن داشته باشند.فیتواسترول‌ها با اتصال به گیرنده‌های استروژن موجود در بافت سینه مانع اتصال استروژن انسانی به گیرنده‌ها می‌شوند و در نتیجه خطر تغییرات سرطانی را‌ در‌ سلول های سینه کاهش می‌دهند.از طرف دیگر این مواد با افزایش حرکت مدفوع از خلال روده مدت زمان لازم برای باز جذب استروژن از دیواره کولون را کاهش می دهند و به این ترتیب در چرخه حرکت داخلی استروژن‌ها در خون اختلال ایجاد می‌کنند.

گرفتگی سرخرگ‌ها و گندم

گنجاندن جوانه گندم در‌ رژیم غذایی به دریافت ویتامین A مورد نیاز در طولانی مدت کمک می‌کند.وجود این ویتامین در رژیم غذایی نقش موثری در‌کاهش اکسیداسیون کلسترولLDLدارد(صحفه۲۵).اکسیداسیون این نوع کلسترول می‌‌تواند باعث گرفتگی سرخرگ‌ها و در نتیجه بیماری‌ها قلبی‌گردد. در حالیکه دریافت مقادیر زیاد ویتامین A باعث برطرف شدن گرفتگی عروق و حتی پیشگری از آن می‌شود.بنابراین مصرف جوانه به افرادی که در معرض این قبیل  بیماری ها قرر دارند توصیه می‌شود.

پاستا: از آرد یا سمولینا‌(آرد گندمی که یک مرحله کمتر از آرد سفید آسیاب شده است)وآب و در برخی موارد تخم مرغ انواع پاستا تهیه می‌شود.پاستا می تواند تازه،خشک،سبوسدار یا سفید با توجه به نوع آرد مصرفی باشد.ماکارونی منبع خوب کربوهیدرات،ویتامین هایB و در صورتی که از آرد کامل تهیه شده باشد منبع غنی فیبر نامحلول است.