توضيحات پروژه

درمانگری طبیعی با جوانه‌ی گندم

جوانه ی گندم که از دانه ی درسته گندم می روید طی قرن ها به دلیل خواص درمانگرش، مشهور بوده است. عصاره ی آن،سم زدای قوی و پاک کننده ی موثری است و سرشار از ویتامین هایB،A ،C  وE می‌باشد.همچنین، مواد معدنی فراوانی در بردارد. این ماده غذایی، مستقیما در معده سموم مخرب را دفع می کند. همچنین، خواص جوانی بخش نیز درآن نهفته است. عصاره ای که از جوانه گندم گرفته می‌شود، حداکثر تا۱۵ دقیقه باید مصرف شود و بهتر‌است معده خالی باشد.ممکن است در اولین مرتبه‌ای که فرد این عصاره را می‌نوشد، احساس خواب آلودگی یا تهوع داشته باشد، اما خیلی زود این حالت برطرف می‌شود.

گندم کوبیده

پس از کوبیدن دانه‌های گندم، گندم کوبیده به دست می‌آید. گندم کوبیده را به تنهائی یا همراه با غلات پوست کنده‌ی دیگر، در‌آش و خوراک‌های حاوی غلات استفاده می‌کنند. همچنین، در کیک ونان به کار می‌برند.

دنیای با برکت گندم

قله‌غلات: قرن‌هاست که مردم جهان، به کشت‌غلات مشغول‌اند. این دانه‌ها- که رستنگاه انواع سبزه هستند- فواید بسیاری دارند ومنابع مهمی برای کربوهیدرات، پروتئین، ویتامین‌ها و‌مواد معدنی شمرده می شوند.محبوب ترین انواع غلات از جمله گندم، برنج، جو دوسر، جو و ذرت در شکل‌های متنوع دیده می شود.از آرد خالص گرفته تا خوده غلات به صورت درسته و دست نخورده. غلات- که محصول ارزانی هم هستند- از تنوع فوق العاده‌ایی برخوردارند و ما باید بخشی از رژیم غذائی مان را به آن ها اختصاص دهیم. در این شماره به خواص وکاربرد گندم خواهیم پرداخت، که در تهیه انواع سوپ، آبگوشت و آش ها مورد استفاده فراوان قرار می گیرد.

درباره گندم

گندم، پراهمیت ترین غله ی جهان و بعد از ذرت، درشت ترین غله است و تاریخچه ی کاشت آن، به۷۰۰۰سال پیش از میلاد بر می گردد. مغز گندم،شامل سه بخش است: سبوس،ریشه و بخش درونی. سبوس،به پیوسته ی بیرونی گفته می شود. اما ریشه، به دانه ی مغزی گویند که گیاه از آن می روید.جوانه‌ی گندم، غذائی فوق العاده است و در رژیم های پیشگیری از سرطان، نقشی عالی ایفا می‌کند. قسمت میانی مغز گندم، پر از نشاسته و پروتئین است و پایه‌ی آرد گندم را تشکیل می‌دهد. گندم در شکل های متنوع از جمله آرد عرضه می شود. دانه ی درسته گندم، به صورت سبوس کنده، در فروشگاه ها وعطاری ها به فروش می رسد. همچنین، می توان آن را به برنج و غلات دیگر نیز افزود.دانه های گندم را، باید یک شبانه روز در آب خیس کرد. آن گاه در ظرف محتوی آب جوش و نمک جوشاند تا این که نرم شود. اگر جوانه ها رشد کنند، سبزه گندم به دست می آید که نقش سم زدای قوی و پاک کننده دارد.